وقف موقوفاتی ویژه عزاداری بانوان

اعظم دوست حصار/ رئیس اداره اوقاف و امور خیریه طرقبه شاندیز از اجرای نیت ۳ موقوفه با نیت عزاداری محرم و صفر ویژه بانوان به ارزش بیش از ۱۹۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

حجت الاسلام حبیب صادقی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه طرقبه شاندیز در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، بیان کرد: سه موقوفه بانیت عزاداری بانوان درشهرستان طرقبه شاندیز در ماه محرم و صفر به ارزش بیش از ۱۹۰ میلیون ریال اجرای نیت می شوند.

وی تصریح کرد: موقوفه ماه بی بی خانم معروف به موقوفه "خاله نوری" در حسینیه روستای ازغد طرقبه، موقوفه " کربلایی غلام" ابرده علیا در شاندیز و موقوفه " فاطمه بیگم میرزا کوچک" در ابرده سفلی شاندیز از جمله موقوفاتی هستند که با نیت عزاداری بانوان در ماه محرم و صفر وقف شده اند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه طرقبه شاندیز در ادامه اظهارکرد: موقوفه نصر الله ابرده سفلی نیز با نیت تعزیه داری امام حسین (ع) و اطعام ویژه بانوان دردهه اول ماه محرم در این شهرستان اجرای نیت شدند.

وی تصریح کرد: واقفان خیراندیش اهمییت ویژه ای برای بانوان و حضور آنان در مراسم عزاداری محرم و صفر قائل شده واین اقدام واقفان در جهت اختصاص موقوفات ویژه با نیت عزاداری بانوان در محرم و صفر، قابل ستایش است.

حجت الاسلام صادقی تاکید کرد: وظیفه تربیت نسل آینده جامعه برعهده بانوان است، و شرکت در مراسم عزاداری و مجالس مذهبی در بالا بردن سطح آگاهی و شناخت آنان نسبت به معارف دینی، اسلامی ناب و تفکرات ارزنده شیعه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما