سخنان حجت الاسلام ساجدی به مناسبت هفته بسیج

ریاست محترم سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان طرقبه شاندیز هفته بسیج را به همه بسیجیان عزیز بخصوص رهبر عزیز کشور تبریک عرض کردند و بیان نمودند: 5 آذر سالروز فرمان امام خمینی در رابطه با راه اندازی بسیج است که این یکی از ابتکارات و تفکرات انقلابی

امام(ره) بود .
حجت الاسلام و المسلمین ساجدی فرمودند: اگر بسیج نبود این آثار و برکات وجود نداشت و این از ابتکارات امام بود که بسیج را راه اندازی کردند. بسیج نه تنها در زمان دفاع مقدس بلکه بعد از دفاع مقدس در بحث بسیج سازندگی کشور بعد از دوران جنگ بسیار موثر واقع شد. امروز باز هم به بسیج در جنگ فرهنگی و اقتصادی که در اولویت اول قرار دارد نیاز داریم، حتی تاثیر بسیج را در دفاع از حرمین مشاهده کردیم، در ایامی که متاسفانه داعش به سوریه و عراق حمله کرد اگر این تفکر بسیج و خود بسیج نبود شاید امروز از حرمین چیزی بر جا نمانده بود، الحمدالله با راه اندازی بسیج در کشورهای سوریه و عراق توسط عزیزان ایرانی ما امروز خبری از داعش نیست.
وی بیان کردند: آن چیزی که در هفته بسیج باید یادآوری و گرامی بداریم، بحث تفکر بسیجی است؛ چون جنگ ما، جنگ اقتصادی است و از نظر فرهنگی هم شاید بالاتر باشد. ناتوی فرهنگی که رهبر عزیزمان به آن اشاره کرده اند، لذا ماباید دقت داشته باشیم مثل دفاع مقدس همه مردم در این جنگ عملکرد بسیجی داشته باشند به عنوان مثال در بحث دفاع مقدس یکی از کارهایی که تفکرات بسیج را گسترش می داد بحث ایثارگری بود بارها شنیده بودیم رزمنده ای در حال شهادت آب خود را به دوستانش می داد یا آن نوجوانی که میخواست روی مین برود پوتین های خود را از پا در آورد و به بقیه داد و زمانی که ازش پرسیدند چرا اینکار رو کردی گفت چون پوتین ها را به تازگی از تدارکات گرفتم و حیف است، منکه دارم میرم شهید شوم ورزمنده دیگر ازآن استفاده کند .
ساجدی در بحث اقتصادی گفت: ما به این ایثارگری ها در بحث اقتصادی نیاز داریم. اگر در جنگ اقتصادی مردم در خیلی از مواقع ایثار می کردند، مثلا زمانی که جنس گرون شد می گفتند منکه الان به این جنس نیاز ندارم پس نخرم و فرد دیگری هم همین حرف را می زد طبیعتا قیمت ها پایین می آمد و دشمن به اهدافش نمی رسید. اگر فرهنگ بسیج و ایثار نباشد و هرکس بخواهد بیشترین نفع و سود را ببرد باعث تشدید گرونی می شود وناخواسته به دشمن کمک می کنیم.
جنگ امروز ما جنگ اقتصادی است زمانی که رهبر در سال های قبل جهاد اقتصادی را می فرمایند جهاد یعنی زمانی که جنگ است و اگر جنگی نباشد پس جهادی هم نیست؛ بنابراین وقتی جنگ اقتصادی را مطرح می کنند یعنی جنگ اقتصادی در جامعه است بنابراین ما به تفکر و فرهنگ بسیج نیاز داریم که بتوانیم انشالله در این جنگ مثل دفاع مقدس پیروز بیرون بیایم و لازم پیروزی در این جنگ آگهی بیشتر مردم است.


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما