مصاحبه با دهیار صفی آباد سرکار خانم رنجکش

موقعیتی بوجود آمد تا با دهیار روستای صفی آباد که مدیریت روستا با ایشان است گپی بزنیم و درباره مسائل و مشکلات با ایشان سخن بگویم وایشان علی رغم دغدغه کاری زیاد به پاره ای از سوالات جواب دادند.

فاطمه رنجکش کارشناس حقوق وحدود سه ماه است که به عنوان دهیار صفی آباد شروع به کار کردم. صفی آباد حدود 150 نفر جمعیت و 40 خانوار و دارای طرح هادی مصوب در سال 93 از بنیاد مسکن می باشد. روستایی که از دومسیر شاندیز و الهیه دسترسی دارد، ولی متاسفانه وسیله نقلیه عمومی برای رفت وآمد وجود ندارد و این رفت وآمد مردم را با مشکل مواجه کرده است. موقعیت آب و هوای صفی آباد نسبت به دیگر روستاها مناسب تر است، تقریبا جمعیت اهل تسنن نداریم و از لحاظ بهداشتی وضعیت سلامتی مناسبی دارا هستیم و نسبت به سال های گذشته بیماری سالک خیلی کمرنگ تر شده است. مردم روستا بیشتر در حال رفت و آمد به مشهد هستند و دامداری و کشاورزی نداریم.

از جمله اهداف بنده: بهبود وضعیت بهداشتی و احداث خانه بهداشت است، ساختن نانوایی زیرا که در حال حاضر در روستا نانوایی وجود ندارد و نان بسته بندی تهیه می‌کنیم، احداث ساختمان برای دهیاری، تجهیز روستا به خط تلفن ثابت و همچنین ساخت و ساز خانه با صدور پروانه بنیاد مسکن، جمع آوری سگهای ولگرد و جلوگیری بیشتر از سالک می باشد.

وی درخصوص منابع دهیاری گفت: اصلی ترین منبع درآمد دهیاری صدور پروانه ساختمان است، بقیه منابع درآمدی که برای دهیاری تعریف شده مانند گرفتن عوارض، مبلغ ماهیانه برای جمع آوری زباله و... به وحله عمل نمی رسد و اجرایی نشده است.
ازجمله فعالیت های که اینجانب در مدت سه ماهی که مسئولیت دهیاری را برعهده دارم، تهیه نان بسته بندی شده برای روستاییان و کوبیدن نخاله های ساختمانی که منشا بیماری سالک هستند.

متاسفانه شورای محترم اسلامی روستا با دهیاری همکاری لازم را ندارند و از ایشان درخواست دارم که برای پیشرفت و آبادی روستا حمایت بیشتری داشته باشند.
از اداره حمل و نقل جاده ای به دلیل همکاری‌ لازم تشکر و از ادارات شهرستان به خاطر نداشتن تعامل مناسب گله مندم.

در آخر از مسئولین محترم شهرستان طرقبه شاندیز تقاضا دارم به اینجانب در حجم بسیاری از مشکلات و مسائلی که در خصوص روستا داریم ازجمله نداشتن نیروی اجرایی کافی ،عدم نیروهای خدماتی و تاسیساتی، پلیس ساختمان با توجه به پاره وقت بودن دهیاری که برای ما تعریف شده و با وجود بالا بودن حجم مشکلات همکاری لازم را با اینجانب داشته باشند.

 

خبرنگار : شراره جمشیدیان


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیاز مطلب :
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما